Piwo rzemieślnicze

Korona sudetów

Odkryj nowy smak Kotliny Kłodzkiej zamknięty w szklanej butelce ze złocistym płynem i piękną białą czapą z piany.

Korona Sudetów - logo browaru rzemieślnicznego, piwa z Kotliny Kłodzkiej.

Od marzenia do...

Z ogromną radością chcemy przedstawić Państwu Browar Koronę Sudetów – połowę naszego marzenia jakim było powstanie Browaru Rzemieślniczego wprost z kotliny kłodzkiej.

Połowę, gdyż obecnie intensywnie pracujemy nad rozlewaniem piwa we własnym browarze, jednak zanim to nastąpi udało się nam stworzyć piwo działając na zasadach Browaru Kontraktowego.

Region z tradycją

Wyjątkowy region piwa

Kochamy nasz region i uważamy że zasługuje on na przywrócenie dawnych tradycji browarniczych. Prężnie działamy by zwiększyć naszą ofertę o nowe gatunki oraz miejsca w których istnieje możliwość nabycia naszego piwa.

Browary były wszędzie
W XIX wieku browary istniały we wszystkich miastach, a nawet większych wsiach kotliny kłodzkiej. W samej tylko Bystrzycy Kłodzkiej działało ich aż pięć. Niestety co roku około 10 z nich zamykano, a jako ostatni w 1996 roku zlikwidowano browar w Radkowie.
Piwo Z Kłodzka
Browar Kłodzki powstał ok. 1865 roku z inicjatywy A.Brosiga. Browar Glatzer Brauhaus należał do największych browarów w mieście.

Jego siedziba złożona z kompleksu budynków przemysłowych mieściła się pomiędzy ulicami Śląska i Połabska. Piwo produkowano w nich do I wojny światowej. Następnie budynki browaru zostały odsprzedane i rozpoczęto w nich produkcję galaretek, marmolady i soków owocowych
Previous
Next
Sudecka pianka - piwo pszeniczne z browaru Korona Sudetów.
Muflon APA - Piwo American Pale Ale od browaru Korona Sudetów.

Nasze piwa

Poznaj stołową piątkę
która cię zaskoczy

Odkryj nowy smak Kotliny Kłodzkiej, zamknięty w szklanej butelce ze złocistym płynem i piękną białą czapą piany.

Malaga Górska - mocne piwo Weizenbock od browaru Korona Sudetów.
Chmielowy Zdrój - Piwo jasne od browaru Korona Sudetów.